Gjoks të vogël? Këto 3 bimë ju vijnë në ndihmë për të rritur madhësinë

Janë tre bimë që veprojnë intensivisht brenda trupit, duke shkaktuar zmadhimin e gjirit. Njihuni me secilën prej tyre dhe me përfitimet e tyre.

1.Jamball

Kjo bimë ka një efekt të shkëlqyeshëm në gji. Përveç kësaj, ai përmban të njëjtat veti dhe përfitime si kopra. Mënyra më e mirë është të konsumoni çaj: përzieni dy lugë rrënjë jamball në një litër e gjysmë ujë. Vlojeni për dhjetë minuta, pasi të ftohet dhe pijeni.

2.Fara fenugreek

Është një farë e fuqishme nga Greqia. Gjendet në dyqanet që shesin erëza. Thjesht duhet ta vendosni në një enë me ujë gjatë natës. Të nesërmen, kalojeni këtë ujë mbi gjinjtë tuaj dhe masazhojini.

3.Kopër

Përmban fitoestrogjenet.Çfarë do të thotë? Kjo stimulon rritjen e gjirit dhe prodhimin e qumështit për nënat që ushqejnë të vegjëlit me gji. Përveç kësaj, kjo bimë është e pasur me dianethole, photoanetole dhe anthole, substanca që rrisin sekretimin e estrogjenit në trup dhe zvogëlojnë dhimbjen e barkut tek fëmijët. Në këtë rast, rekomandohet të konsumoni bimën në një sallatë ose në formën e çajit./b.l/noa.al/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*