Burrin edhe Femijen e kam len per Dashurine time, edhe une kam ndjenja nuk mundem me

Nuk mundem me…

Burrin edhe Femijen e kam lene per dashnorin, edhe une jam prej gjakut dhe mishit…-Mirmrama ju uroj argjerim te lehte dhe te pranushem krejt juve qe jeni duke argjeru Zoti jua pranofte. Une kam te beje me tradhti qe e kom tradhtu burrin e per shkak tksaj tradhetije jom detyru me e lan edhe femijen te burri. Une vet jam kan mashkull vet gru vet gjithqka ne kete shtepi, e burri jem ka nejt ne gurbet qe ka pas raste nuk u ardh ka dy vjet kur i thojsha hajde rri te na se u merzit fmija, edhe une per ty thojke ty tkam mar me ma kqyr familjen e jo me mkallzu se kur me ardh une te ti.

Pata ni fjal shum qe ai atje e ka ni gjermank po,nuk e pata bo edhe aq tmadhe se me nifar mnyre,ai ja nisi edhe me mdal prej qefit komplet burri jem realisht tdel se pa e pa ka 2 dy vjet qfardo burri te paq ka me ja nis me tdal prej qefit.Ja kom permen disa her i kom than nese e ki dikon,atje larjmomu mu se mos e maj msheft kurjgo spo te tham,jo thojke une sen kerkon se kom ktu bile u qartke kur i thojsha diqka thojke po me akuzon pa prova ose qitma perball qata tka than.E lejsha kit far pune nuk e zgatsha fort,ni dit shkova te motra me fmin tem e motren e kom nqytet,tani prej atyhit dolem deri npazar edhe mu sill pak per qytet e pash ni ddjal teper tmir edhe kurr syt nuk mi hekke tani na erdh te tavolina tha a bon nr se po mpelqen e qisi sene,motra ja kthej tha jo se oshte e martume edhe une veq e ula kryt nuk i fola sen.

Ai djali shkoj po nqat moment un eca ne wc se me pelqej teper,tu shku e mora ni kimik edhe leter nshank e shkruva nr e tu u kthy prej wc ja lash shankistit thash a bon qati djalit me ja dhon qit nr kur tdal une prej qituhit.Edhe nejse ja dha nr ai djali mthitti mu mas 2 ore fola me ta i kallova qe jom e martume po qaq shum mpelqeve smujta me trezisttu tha edhe ti per mu njejt se mi ke mar met krejt.diqysh na prej fillimit jena kon shum tzjarrt njani per tjetrin.

Meniher qat nat jena dal edhe kena bo dashni lidhjen ton e kena zgat qashtu per 2 jav,deri sa mnxuni kunati mkish ni te dera tu fol me ta ntelefon.Kunati ma boni tha une me trre se kom menen,po as me tlan qitu nshpi te na prap menen se kom. Tha po meri teshat edhe ik…Thash ku me ik tha ik mos tshe kush qka po bon ti marre tkofte.Shkova me mar fmin tha jo jo kta jo, kta e mer nese burri yt mthont me ta dhon…Edhe sguxova ma as me tentu per me mar fmin.

Ne ate moment e thirra tdashurin i thash qishtu osht puna tha ok hajde te une ne banes edhe qendro me mu ktu.Un pranova shkova te ai tani ma von me thirri burri,mkercnojke qe kom me ta hek kryt veq mos te ardhsha kurr prej gurbetit se pa ta hek kyrt skom me lan thash ti kshtu ashtu kurr ske ardh e as tash ski qka me lyp.Saher i thojsha qishtu ai u tranojke edhe ma shum tani qaty e pranoj tha une ktu tkom tradhtu ty gjat gjith kohes jom kan i martum e kurr se ke dite, thash jo une e kom dit o i paftyr po ti sma ke pranu se une krejt kto sene qka i ke bo ti i kom dit e qe ke rrejt ti ajo osht tjeter pun,po te erdh fundi eedhe ty se tash jom me tdashurin tem i cili po mknaq nshtrat shum ma shum se ti e ti rri atje puno ne baushtell,kur ja thojsha une qito aj veq hala shkojke tu u qart.

Tani i thash fmin du me mar une tha as i gjalll as i vdekun thash po ti je ngurbet tha ty mos ta nin hiq se ku jom un po qaj fmi rrin te shpija jem.Edhe qashtu u met duhet me i hi me gjyq procedurae me mar fmin se nuk jon tu mleju me pa,ose tpakten me ma mundsu me e pa mu kan qerru syt me pa.Kisha pas qef me ju vet krejtve diqka a pasna bo une gabim nlidhje me ket pun naj sen?? Apo koka dasht me duru un deri sa tvjen burri i cili kurr sme ka dasht as repsketu asniehr njeten e vet edhe un jam prej gjakut dhe mishit kam pas nevoj me dal me dikon qe mdon e i pelqej.

Ju lutna shum kshillomni se jom teper keq edhe kom nevoj per kshillate juve.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*